Okolí

Okolí penzionku je pestré a každý návštěvník našeho na tradice bohatého kraje si zde najde „to pravé“ pro sebe.

Pro milovníky vína máme k dispozici vlastní vinotéku s širokou nabídkou kvalitních vín.

Blízkým okolím prochází čtyři vinařské cyklistické stezky. Moravská vinná stezka – vede přímo přes Bořetice a Svobodnou spolkovou republiku Kraví Hora. Pokud projdete celnicí, můžete zde například navštívit sídlo vlády, požádat o audienci u prezidenta Kraví Hora nebo ochutnat tekutý poklad republiky. Velkopavlovická vinařská stezka – prochází přes sousední obce Kobylí a Vrbice. Cestou můžete navštívit například Muzeum obce Kobylí, pokochat se výhledem z kopce Stráž ve Vrbici a obdivovat a navštívit mnohé malebné vinné sklepy hloubené v pískovci. Krajem André – byla otevřená v červenci 2006. Stezka vede z Hustopečí přes Starovičky, Velké Pavlovice a Bořetice na Vrbici. Své jméno dostala podle odrůdy červeného vína, která byla vyšlechtěna ve Velkých Pavlovicích. Proto jsou v této oblasti pro pěstování André nejvhodnější podmínky.  V roce 2007 vznikla stezka pro cyklisty i pro pěší s názvem Modré Hory, která spojuje vinařské obce Kobylí, Vrbici, Bořetice, Velké Pavlovice a Němčičky. Všechny tyto obce jsou svou polohou předem určeny k pěstování modrých hroznů, proto se zde vyrábí také vynikající červené víno.

V okolí 20 km můžete navštívit zámky Lednice, Valtice, Mikulov a velmi vyhledávaná archeologická naleziště v Mikulčicích a Horních Věstonicích. Lákadlem pro turisty jsou lužní lesy v okolí Břeclavi, soutok řek Dyje a Moravy a dále Pálavské vrchy a Novomlýnské nádrže. Hraniční přechod s Rakouskem v Břeclavi je vzdálen 25 km a v Mikulově 23 km.

V létě je možnost koupání v bazénu přímo v Němčičkách ve sportovním areálu, kde je přes zimní sezónu v provozu také lyžařský vlek. Pro milovníky netradičního koupání a relaxu jsou zajímavé zpestření termální lázně v nedalekém rakouském městečku Laa.

Jsme přesvědčeni o tom, že NUDIT SE U NÁS ROZHODNĚ NEBUDETE.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte (Další informace).