Rodinné vinařství

Alexandr Hulata starší, který vinařskou profesi podědil po několika generacích předků, se brzy po roce 1989 pustil do budování vlastního rodinného podniku s využitím zkušeností jako sklepmistr v místním ZD. Dnes už je v důchodu a štafetu převzali synové – Zdeněk a Saša, kteří začali vinařství posouvat novým směrem a to investicí do archivních vín. Po 15 – letém systematickém přebudování hospodářských budov jsme se postupně dopracovali do vybudování podzemního sklepení v pískovcové skále. Tam ve spleti propojených chodeb o délce 100 metrů leží v lahvích a zrají vybrané vína.

Nyní má naše vinařství roční produkci kolem 60 000 litrů vína sudového a archivního. Po modernizaci technického zařízení od rakouské firmy Wottle jsme se pustili do výsadby vinic žádaných odrůd a to především Pálava a Rulandské šedé. Ostatní odrůdy nakupujem smluvně od pěstitelů především z oblasti velkopavlovické, mikulovské a z Podluží. Zpracováváme všechny tradiční odrůdy kromě novošlechtěnců. Další žádanou a nejprodávanější odrůdou je Irsai Oliver, který pro nás pěstují dodavatelé v jeho kolébce –v jižním Maďarsku na pískovcových svazích, kde dosahuje výborných kvalit. Odbyt zajišťujeme vlastní dopravou, především východní Čechy – Hradec Králové, Litomyšl a Praha. Degustace je nyní možná v podnikovém vinném baru s vinotékou, kde je netradičně pojato ochutnávání vín a to samoobslužně. V případě zájmu je samozřejmostí i řízená degustace s vinařem a prohlídkou archivního sklepa.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte (Další informace).